lip 22 2016

Budowanie pozycji rynkowej


Komentarze: 0

 

Rynkowa pozycja większości podmiotów specjalizujących się w inwestowaniu jest obecnie bez wątpienia dużo lepsza, niż miało to miejsce jeszcze pięć lat temu. W tamtym okresie to największe dno kryzysu było w stanie zniszczyć niejedną korporację i organizację, ciągnąc na dno także rozmaite najlepsze fundusze akcyjne. Lokowanie swojego kapitału w tak trudnym dla wszystkich rynków okresie bez wątpienia nie było dobrym pomysłem, ale już bliżej końca recesji warto jest wrócić do rynkowej gry, ponieważ to właśnie wtedy wyniki funduszy inwestycyjnych są zwykle najlepiej rokujące na przyszłość w kontekście potencjalnej stopy zwrotu. Z każdym miesiącem wzrostów na giełdach i poprawy koniunktury, potencjalny zysk dla inwestora jest coraz niższy, więc notowania tfi niektórych funduszy zaczęły szybko wzrastać jeszcze w okresie, gdy licznym analitykom wydawało się, że recesja będzie trwała dłużej.

Więcej informacji na temat funduszy inwestycyjnych: https://www.nntfi.pl/fundusze-inwestycyjne

Analizując historyczne oraz aktualne wyniki funduszy można zauważyć dość daleko idące podobieństwa pomiędzy radzeniem sobie w okresie wzrostów i spadków. Charakterystyczne dla doświadczonych i dobrze zorganizowanych funduszy oraz towarzystw jest stabilne zarządzanie korporacją i organizacją nawet w okresie rynkowego hurraoptymizmu jak i wielkiej paniki.

To, co sprawia w pierwszej kolejności, że najlepsze fundusze nie podejmują zbyt pochopnych i nieodpowiedzialnych decyzji inwestorskich, to głównie:

wieloletnie doświadczenie ich pracowników, którzy długimi latami obserwowali najróżniejsze scenariusze wydarzeń rynkowych i nieoczekiwane zmiany trendów giełdowych czy notowań indeksów giełdowych, dzięki czemu dzisiaj są w stanie o wiele lepiej interpretować nawet minimalne odchylenia od normy i drobne niuanse

odpowiednie wsparcie technologiczne polegające przede wszystkim na zastosowaniu nowoczesnych aplikacji tradingowych i algorytmów informatycznych na firmowych serwerach do automatycznego kupowania i sprzedawania określonych aktywów po osiągnięciu przez nie ustalonego wcześniej przez brokera pułapu.

guliaa : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz